Vissza

Továbbra is a nemzetek élén Magyarország

A Sárkányhajó Európa – bajnokság harmadik versenynapján a magyar válogatott 8 arany, 6 ezüst, és 1 bronz érmet szerzett amivel stabilizálta első helyét a nemzetek közötti éremtáblázaton. A 200 m-es versenynapon is sikerült minden korosztályban eredményesen szerepelni.

Továbbra is a nemzetek élén Magyarország

Senior legénységeink 4 első, 3 második, 1 negyedik; Premierjeink 3 második; U18, U24-es egységeink 4 első, 1 harmadik helyezést szereztek. A válogatott erejét mutatja, hogy az erős mezőnyben ismételten megállta a helyét annak ellenére, hogy a 200 m nem a legeredményesebb versenyszáma a magyar sárkányhajósoknak.

A három napot követően elégedettek vagyunk a magyar válogatott teljesítményével, hiszen folyamatosan történelmet írunk. Harmadik napja vezetjük az éremtáblázatot, amit csak akkor tud egy nemzet teljesíteni, ha minden korosztályban, minden távon egyaránt eredményes. Az eddig megszerzett 25 arany, 12 ezüst, 3 bronz, bizonyítja a magyar sárkányhajósport erejét, nyilatkozta a szövetség elnöke Járosi Péter.

Az utolsó versenynapon az 500 m-t rendezik a racicei versenypályán. Hajrá Magyarország!

Eredmények

Sen C Open standard 4.

Sen C Mix small 1.

Sen B Open standard 1.

Sen B Woman standard 1.

Sen B Mix standard 2.

Sen A Open small 1.

Sen A Woman small 2.

Sen A Mix standard 2.

 

Premier Open small 2.

Premier Woman small 2.

Prem Mix standard 2.

 

U24 Open small 1.

U24 Mix small 1.

U18 Open small 3.

U18 Woman small 1.

U18 Mix standard 1.

 

8 db arany

6 db ezüst

1 db bronz

1 db 4. hely

További hírek

Sep.
05.
Elsöprő kezdés a Sárkányhajó Európa-bajnokságon

Elsöprő kezdés a Sárkányhajó Európa-bajnokságon

Belgrádban megkezdődött a Sárkányhajó Európa-bajnokság, ahol a magyar válogatott 222 sportolóval áll rajthoz. A csütörtöki első versenynap a 200 méteres futamokkal indult, ahol a magyar csapat fegyelmezett és magabiztos versenyzéssel 15 érmet szerzett: 3 aranyat, 7 ezüstöt és 5 bronzot.

Tovább
Jul.
21.
Minden jó, ha a vége jó

Minden jó, ha a vége jó

Hét napot követően tegnap az 500 m futamokkal lezárult a 17. IDBF Nemzetek Közötti Sárkányhajó Világbajnokság. Magyarország minden idők legeredményesebb világbajnokságát zárta, hiszen a végső elszámolásnál a nemzetek közötti éremtáblázat 5. helyén végzett.

Tovább
Jul.
20.
A magyar fiatal felnőttek és az utánpótlás legénység az ötszáz méter bajnokai

A magyar fiatal felnőttek és az utánpótlás legénység az ötszáz méter bajnokai

A világbajnokság hatodik napján az U18 vegyes legénységünk ezüstérmet, fiatal felnőtt lányaink bronz érmet ünnepelhettek.

Tovább

Simi 2025

A Magyar Sárkányhajó Szövetség sportolói 2025. július 15 - 20 között Brandenburg an der Havel - Németországban a 17. IDBF Sárkányhajó Világbajnokságon, 2025. szeptember 4 - 7. között Belgrád - Szerbiában a 20.EDBF Sárkányhajó Európa - bajnokságon versenyeznek. Simi 2025-ben ismét útra kell, hogy elkísérje, segítse a magyar sportolókat a világversenyeken.

További információk
sarkanyhajo_63decc4f9361c.jpg sarkanyhajo_5a869a0f59f38.png --- sarkanyhajo_63e16c453c183.jpg
11. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokság Európai Sárkányhajó Szövetség Magyar Sárkányhajó Szövetség Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség Nemzeti Versenysport Szövetség 11. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokság